Společnosti

Obchodní korporace i společenství vlastníků musí při své činnosti často řešit právní otázky vztahující se k jejich podnikání. Pomoc při založení společnosti, změnách její struktury, fúzích nebo likvidaci a odborné provedení celého procesu je předmětem naší činnosti. Advokát v zastoupení těchto subjektů činí právní úkony spojené s fungováním společnosti, ať již jde o uzavírání obchodních smluv a dohod, uplatňování pohledávek, posuzování právní relevance jednotlivých případů, obrany společnosti před neoprávněnými nároky, reklamace, vztahy se zaměstnanci a obchodními partnery, jakož i státními orgány.

Pro společnosti, které uvažují o expanzi na dynamicky se rozvíjející trhy v Číně nebo hodlají část své produkce přesunout do této země, poskytujeme komplexní právní podporu v kooperaci s partnerskou kanceláří v Šanghaji, centru čínské ekonomiky.

Zajímavým nástrojem, jak při snížených nákladech dosáhnout nadstandartní kvality právních služeb při řešení právních problémů společnosti je outsourcing právních služeb. S ohledem na širší znalosti advokáta z různých odvětví práva je outsourcing kvalifikovanějším a odbornějším provedením právní agendy, než které lze zpravidla očekávat od zaměstnanců. Výhodou outsourcingu je také skutečnost, že i menší a středně velké společnosti si mohou dovolit využít právní podpory pro zajištění a výkon své činnosti. Outsourcing je poskytován jak kontinuálně tak krátkodobě dle potřeb klienta.